• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Furiat uszkodził 36 aut, wiatę przystankową i szybę w budynku urzędu. Usłyszał zarzuty

11 maja 2021

Radomscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o uszkodzenie ponad 30 aut na ulicach miasta. Przedstawiono mu zarzuty, a prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za przestępstwo, które popełnił, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

fot. Straż Miejska Radom

 

Jak już pisaliśmy, w sobotę rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu kilku aut zaparkowanych na ulicy Chrobrego. W samochodach stojących także przy ul. Sowińskiego i Paderewskiego uszkodzone były m.in lusterka i karoseria. Funkcjonariusze zajęli się wyjaśnianiem sprawy i w toku podjętych czynności ustalili sprawcę tych czynów. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 33-letniego mieszkańca Radomia, który trafił do policyjnego aresztu.

- Z zebranych materiałów wynika, że 33-latek uszkodził w sumie 36 pojazdów zaparkowanych na kilku ulicach na terenie miasta, wiatę przystankową przy ul. Paderewskiego oraz szybę budynku - informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Jak podała Straż Miejska, pijany 33-latek został zatrzymany na ul. Niedziałkowskiego, gdzie wybił szybę w budynku urzędu miejskiego.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Przedstawiono mu zarzuty uszkodzenia mienia, a za przestępstwo to grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec 33-latka prokurator zastosował policyjny dozór.

kat

Tags