Grożąc nożem, żądał od sprzedawczyń pieniędzy. Policjanci go zatrzymali

24 stycznia 2023

Mężczyzna w dwóch sklepach spożywczych na terenie gminy Kowala, grożąc nożem, żądał pieniędzy. Radomscy kryminalni zatrzymali 31-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

 

 

- W minioną sobotę (21 stycznia) oficer dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie od przestraszonej pracownicy sklepu spożywczego, która poinformowała, że około 30-letni mężczyzna w kominiarce, z nożem w ręku, wszedł do sklepu i zażądał wydania pieniędzy. Kobiety wytrąciła mu nóż z ręki i zdążyła ukryć się przed napastnikiem na zapleczu sklepu, skąd zawiadomiła służby. W tym czasie mężczyzna splądrował sklep, nie znalazł interesujących go rzeczy, a następnie wybiegł i odjechał samochodem zaparkowanym w pobliżu. Swoje dalsze kroki skierował do sąsiedniego sklepu, gdzie również sterroryzował pracownice. W tym przypadku został spłoszony słysząc sygnały dźwiękowe nadjeżdżających radiowozów - relacjonuje sierż. szt. Kamil Warda z radomskiej policji.

Zarówno sprawca, jak i jego kierowca zostali zatrzymani na terenie Wierzbicy. Żadna z pracownic nie odniosła obrażeń. Podejrzanym o przestępstwa okazał się 31-letni mieszkanie powiatu radomskiego. - Drugi z mężczyzn (22 lata) nie brał czynnego udziału w tym przestępstwie. Został namówiony, aby zawieźć 31-latka, do sklepu, gdzie miał być umówiony z kolegą.  Wczoraj mężczyzna usłyszał dwa zarzuty rozboju z użyciem noża - dodaje Kamil Warda.

kat
 
 

Tags