Groził, że wysadzi posterunek policji w powietrze. Trafił już do aresztu

7 grudnia 2021

Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który w serwisie społecznościowym zamieścił nagranie w którym groził, że podłoży bombę pod posterunek w Mogielnicy. 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

- W ubiegłą niedzielę mężczyzna zamieścił w jednym z serwisów społecznościowych nagranie z informacją, że pod Posterunek Policji w Mogielnicy podłoży bombę i wysadzi go w powietrze. Funkcjonariusze natychmiast po uzyskaniu tej informacji zatrzymali 28-latka w miejscu jego zamieszkania - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Mogielnica zarzutu kierowania wobec funkcjonariuszy gróźb karalnych, podłożenia i detonacji ładunku wybuchowego w posterunku. Mężczyzna był znany miejscowym policjantom. W lipcu podczas interwencji znieważył policjanta, naruszył jego nietykalność cielesną oraz zniszczył radiowóz. W tej sprawie akt oskarżenia trafił już do prokuratury.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Groźby karalne zagrożone są karą do dwóch lat więzienia.

kat

Tags