Groźne zderzenie w gminie Jedlińsk. Trzy osoby ranne, w tym 12-letnia dziewczynka

13 marca 2023

Do bardzo niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Płasków w gminie Jedlińsk. Jedna z kierujących nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w skutek czego trzy osoby, w tym 12-letnia dziewczynka, znalazły się w szpitalu.

 

fot. KPP Radom

 

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek około godz. 15 w miejscowości Płasków - Gościniec Warecki. - 22-latka kierująca volkswagenem nie zastosowała się do znaku A-7 i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 37-latce kierującej toyotą, która poruszała się prawidłowo drogą z pierwszeństwem przejazdu. Na skutek tego zdarzenia do szpitala trafiły trzy osoby, tj. kierująca volkswagenem, kierująca toyotą oraz 12-letnia dziewczynka, pasażerka toyoty. Na miejscu kilka godzin trwały czynności służb ratunkowych oraz policji, droga była zablokowana. Na miejscu udało się przebadać na zawartość alkoholu w organizmie kierującą volkswagen, która była trzeźwa natomiast ze względu na stan zdrowia od kierującej toyotą pobrano krew do badań laboratoryjnych - relacjonuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej drogówki.

Policja apeluje o zachowanie czujności i ostrożności na drodze z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne. - Wystarczy chwila nieuwagi, a może dojść do bardzo poważnego w skutkach zdarzenia drogowego - ostrzegają funkcjonariusze.

kat

Tags