Reklama
Reklama

Grunt dla rolnika

13 lutego 2007

Ponad 800 osób z regionu radomskiego będzie się szkolić w ramach projektu "Edukacja - bezpieczny GRUNT dla rolnika" realizowanego przez radomski Zakład Doskonalenia Zawodowego. Pieniądze na kursy pochodzą częściowo z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Katarzyna Kolodziejska Projekt zainaugurowała konferencja w Resursie Obywatelskiej. - Projekt jest adresowany do tych rolników i ich rodzin, którzy zechcą poszukać swego zawodowego miejsca poza rolnictwem - wyjaśnia wiceprezes ZDZ w Radomiu Katarzyna Kołodziejska.- Przygotowaliśmy dla nich 18 różnych pakietów. Będą mogli na przykład zdobyć prawo jazdy kategorii C i B, nauczyć się obsługi kasy fiskalnej i poznać podstawy języka angielskiego lub niemieckiego. Mamy ofertę dla przyszłego grafika komputerowego  i projektanta, pracownika opieki osobistej witryn internetowych i wiele innych.

Jak przyznaje K. Kołodziejska jednym z najtrudniejszych zdań będzie teraz przekonanie rolników do udziału w kursach i szkoleniach, choć są one nie tylko bezpłatne, ale organizator zwraca też koszty dojazdu, oferuje posiłek podczas zajęć i wypłaca uczestnikowi ponad 100 zł.

Wartość  projektu to ponad 5 mln zł, jego zakończenie przewidziano na koniec września 2008r.

Czytaj także rozmowę z K. Kołodziejską: Klucz do sukcesu