Hiszpania moja milość

25 maja 2007
Buenos dias, gracias, si sinior. Nie rozumiesz? Ucz się hiszpańskiego i poznawaj kulturę tego pięknego kraju, jak uczniowie z Chałubińskiego. Dziś zaprosili na święto Hiszpanii. Muzyka, taniec, śpiew...


Występy artystyczne, spektakl w języku hiszpańskim i ważni goście ze słonecznego kraju. To jedne z wielu atrakcji, które przygotowała młodzież klas o profilu hiszpańskim w ramach Dnia Kultury Hiszpańskiej.
 - To co przygotowali nasi uczniowie, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówiła z zachwytem dyrektor  IV LO Bożenna Stobiecka.  Wśród zaproszonych gości był m.in.ambasador Hiszpanii i prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Cieszę się, że mogę mieć kontakt z młodzieżą, która interesuje się kulturą Hiszpanii. Dokonaliście dobrego wyboru,stawiając na język, którym mówi blisko 400 mln. ludzi – mówił ambasador Rafael Mendivl Peydro. Hiszpański występ najmłodszych

Uczniowie pokazali co potrafią, podczas części artystycznej. Zatańczyli tancerze ze szkoły tańca „Step”, a potem uczniowie Chałbińskiego zaprezentowali spektakl w języku hiszpańskim. Brawom i owacjom nie było końca. Uczniowie pokazali swoje talenty: nie tylko biegłą znajomość języka hiszpańskiego. Udowodnili również że są dobrymi aktorami – tańczyli, śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli. Był też pokaz corridy.

Wszyscy mogli degustować tradycyjne, hiszpańskie potrawy, uczyć się słówek z „wakacyjnego letniego słownika”, słuchać muzyki. W programie dnia znalazły się także: konferencja „Polska w oczach Hiszpanów”,  mecz radomskiego klubu RKS Radomiak kontra „Los Chałbińszczakos”, a wieczorem dyskoteka przy hiszpańskich rytmach w G2.