Ile zarabia prezydent Radomia? Radni dadzą Radosławowi Witkowskiemu podwyżkę

24 listopada 2021

Prezydent Radomia będzie więcej zarabiał. Oczywiście, jeśli zgodzą się na to radni. Ale wyjścia raczej nie mają, bo obowiązek podniesienia pensji Radosławowi Witkowskiemu nakłada na nich ustawa z 17 września tego roku.

 

Prezydent dostanie podwyżkę

 

Na jej podstawie wyliczono, że od 1 sierpnia 2021 r. miesięczne wynagrodzenie (brutto) prezydenta powinno wynosić: zasadnicze w kwocie 10 tys. 770 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 3 tys. 450 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 15 proc. wynagrodzenia zasadniczego, tj. w kwocie 1 tys.615, zł i 1 proc. wynagrodzenia zasadniczego za każdy następny rok pracy do łącznej wysokości 20 proc.; dodatek specjalny w wysokości 30 proc. miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. w kwocie 4 tys.266 zł.

Ponadto prezydentowi zgodnie z właściwymi przepisami przysługują:nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie roczne i odprawy.

Do tej pory, od 20 listopada 2018 r. Radosław Witkowski pobierał: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5 tys. zł,  dodatek funkcyjny w kwocie 2 tys.100 zł, dodatek specjalny w wysokości 40 proc. łącznie od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. 2 tys.840 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 10 proc. płacy zasadniczej w kwocie 500 zł.

Projekt uchwały w sprawie podniesienia prezydentowi wynagrodzenia zgłoszony przez przewodniczącą rady miejskiej Kingę Bogusz (PiS), radni będą rozpatrywać na sesji 29 listopada.

bdb

Tags