Itaka odwołuje kolejne rejsy z lotniska w Radomiu. Z tym biurem podróży nie polecimy z Sadkowa do Tunezji

8 maja 2023

Ta informacja nie ucieszy potencjalnych pasażerów i osób chcących polecieć na wczasy do Tunezji z Itaką, natomiast z pewnością będzie wodą na młyn krytyków i przeciwników radomskiego lotniska. Jedno z największych polskich biur podróży odwołuje z portu na Sadkowie rejsy do Tunezji.

 

 

Pasażerowie nie będą mogli skorzystać z planowanych lotów czarterowych do Monastyru w Tunezji z powodu niewystarczającej liczby uczestników - podał portal onet.podróże. Wiceprezes Itaki  Piotr Henicz wyjaśnił portalowi, że to nie biuro anulowało rejs, lecz inny konsolidator. Itaka miała jednak wykupiony blok kilkudziesięciu miejsc na tej trasie, dlatego klienci dostali wiadomość o odwołaniu lotów.

— Itaka proponuje swoim turystom sześć kierunków z Radomia w tym roku. To mniej niż pierwotnie planowaliśmy. Uważam jednak, że to bardzo dobry wynik jak na pierwszy sezon. Zainteresowanie klientów i przede wszystkim wysokość przedsprzedaży imprez decydują o tym, które propozycje wyjazdów pozostają w ofercie, a które będą dostępne z Okęcia, czy innych portów. To klienci, ich opinie będą decydować, jak będziemy budować siatkę połączeń z Radomia w przyszłości — wyjaśnił w rozmowie z Onet Podróże Piotr Henicz.

Przypomnijmy: Itaka jeszcze przed uruchomieniem lotniska zrezygnowała obsługi czarterowych tras na Majorkę i do Tivatu (Czarnogóra). Biuro podróży wciąż oferuje wyjazdy do Albanii, Bułgarii (Warna) i Turcji.

bdb, kat

 

 

Tags