Jak uniknąć błędów podczas pierwszego obstawiania zakładów sportowych?

15 grudnia 2021

Mówi się, że najlepiej uczyć się na błędach. Nikt jednak nie lubi, gdy błędy są kosztowne i w efekcie powodują utratę własnych pieniędzy.

 

 

 

Obstawianie zakładów sportowych w teorii wydaje się proste. Wystarczy wybrać dyscyplinę sportową, wydarzenie i postawić na przewidywany wynik, zdarzenie w meczu itp. W rzeczywistości jednak podjęcie decyzji, na co i ile postawić to moment, w którym wielu nowicjuszy popełnia najwięcej błędów.

Niezależnie od tego, czy lubisz odwiedzić kasyno online, czy preferujesz zakłady bukmacherskie, poniższe wskazówki pomogą Ci uniknąć popularnych błędów w czasie obstawiania.

Porównaj kursy u różnych bukmacherów

Jeśli pojawiło się wydarzenie sportowe, na które chcesz postawić zakład, wybierz takiego bukmachera, który zaoferuje Ci najlepsze kursy. Oczywiście nie oczekuj, że będą się one drastycznie różnić — zazwyczaj różnica w kursach między bukmacherami jest minimalna. Jednak ta niewielka kwota może mieć duże znaczenie w przypadku, gdy zdecydujesz się postawić wysoki zakład. Pamiętaj, że możesz mieć konto u każdego bukmachera dostępnego w sieci i wybierać do zakładów tego, który zaoferuje Ci najlepsze warunki.

Zaplanuj budżet na zakłady

Planowanie budżetu to podstawa udanej rozrywki hazardowej. Jeśli stracisz pieniądze, które możesz z czystym sercem przeznaczyć na hazard, strata będzie mniej dotkliwa niż wtedy, gdy zupełnie pozbawisz się środków na zapłatę rachunków czy zakupy. Przeznacz tylko ułamek swoich dochodów na ulubioną rozrywkę, a jeśli coś pójdzie nie tak, nie dokładaj z pieniędzy przeznaczonych na inne wydatki.

Spodziewaj się najgorszego

Ta rada nie jest może najbardziej intuicyjną, jednak nie warto przy każdym postawionym zakładzie liczyć na to, że zwróci się z ogromną nawiązką. Sport jest nieprzewidywalny, dlatego nawet najlepsi eksperci nie mogą być pewni rezultatów danego spotkania. Lepiej nastawić się na to, że coś pójdzie nie tak i z zimną głową podejść do wysokości stawianych zakładów, niż z nadmiernym entuzjazmem stracić wszystkie swoje oszczędności, wierząc w dobrą passę.

Nie stawiaj zakładów na „chybił trafił” i zbyt wielu zakładów

W zakładach bukmacherskich nie warto zadawać się na intuicję. Niezwykle ważne jest, aby dobrze poznać zespoły lub zawodników, na których chce się postawić pieniądze. Przeanalizowanie statystyk, historii, kondycji graczy i opinii ekspertów pomoże podjąć obiektywną decyzję na temat tego, jaki powinien być kolejny zakład. Wiedza i dane to potęga, dlatego w tym przypadku nie warto zdawać się tylko na przeczucia.

Co więcej, nie warto obstawiać zakładów na dyscypliny sportowe, o których nie ma się żadnej wiedzy, tylko dlatego, że posiadają korzystne kursy, są popularne wśród innych graczy i doradzane przez ekspertów. Lepiej skupić się na jednym sporcie i dobrze go zrozumieć, niż balansować z wieloma zakładami na różne sporty oczekując, że któryś z nich przypadkowo okaże się trafiony.

Poznaj różne strategie obstawiania

Zaawansowani gracze chętnie eksplorują nowe strategie obstawiania, dzięki czemu mogą usystematyzować swoje zakłady, lepiej zarządzać budżetem i uzyskać kontrolę nad swoją rozgrywką. Ilość strategii obstawiania jest ogromna, dlatego warto poszerzać swoją wiedzę i poznawać nowe scenariusze. 

Warto wiedzieć, na jakich rynkach grać, a których rynków unikać. Kiedy postawić zakład, a kiedy się powstrzymać. Warto wiedzieć, czy powinno się postawić na pojedynczy zakład, czy zdecydować się na akumulację, czy grać przed meczem lub w trakcie meczu. Dobra strategia obstawiania jest bardzo przydatna i warto poświęcić trochę czasu na opracowanie własnego sposobu obstawiania, przed rozpoczęciem rozgrywki.

Nie goń strat

Nikt nie rozpoczyna stawiania zakładów sportowych, licząc przede wszystkim na przegraną. Normalne jest, że każdy liczy na to, że akurat ten zakład okaże się szczęśliwym. Domeną hazardu jest jednak nieproporcjonalnie wyższy stosunek przegranych do wygranych. 

W przypadku przegranej kusząca może wydawać się chęć dogonienia strat i ich odrobienia za pomocą nowego zakładu. Jest to jednak niezwykle niebezpieczny nawyk, którego skutkiem mogą być jeszcze większe przegrane. W tym przypadku należy więc w pełni zaakceptować porażkę i odpocząć od zakładów.

Przeczytaj regulamin witryny bukmacherskiej

Ta prosta, chociaż niezbyt pasjonująca czynność, może pomóc Ci zaoszczędzić wielu kłopotów i stresu w przyszłości. Poznaj witrynę bukmacherską, w której chcesz postawić zakład od podszewki, zapoznając się z jej regulaminem, który powinieneś bez problemu znaleźć na stronie głównej. Zwróć uwagę przede wszystkim na politykę wypłat z witryny hazardowej. Sprawdź, jakie są minimalne i maksymalne limity oraz ile będziesz musiał czekać na swoją wygraną. Zapoznaj się z ofertą bonusów i upewnij się, że są one dla Ciebie wystarczająco atrakcyjne.

Na koniec

Zakłady sportowe to pasjonująca, lecz jednocześnie wymagająca rozrywka. Inwestujesz w nią swój czas, nerwy i pieniądze, nie do końca wiedząc, że możesz liczyć na satysfakcjonujący zwrot. Wynika z tego także piękno tego hazardu i niesamowite emocje, jakie niesie ze sobą obstawianie zakładów bukmacherskich.

Pamiętaj, że aby zmaksymalizować swoje szanse na wygraną, zawsze należy skupić się na unikaniu niepotrzebnych błędów w obstawianiu. Najlepiej jest zastosować powyższe wskazówki oraz uczyć się na kolejnych błędach, które niestety prędzej czy później na pewno się zdarzą. Każdy błąd i porażkę można jednak przekuć na nowe doświadczenie i uniknąć podobnego potknięcia w przyszłości. Dzięki takim lekcjom będziesz na dobrej drodze do jeszcze lepszego doświadczenia z obstawianiem.

Warto jednak pamiętać o odpowiedzialnym podejściu do kwestii hazardu i zachowaniu wszystkich elementów kontroli — w tym kontroli czasu spędzanego w serwisach bukmacherskich, ilości wpłacanych depozytów oraz wysokości stawianych zakładów. W razie jakichkolwiek problemów warto poszukać pomocy u specjalistów i zrobić sobie przerwę w ulubionej rozrywce. Przynajmniej do czasu, aż przestanie ona wzbudzać negatywne emocje.

Materiał partnera

Tags