Jeden miał heroinę, natomiast drugi marihuanę. 36-latek usłyszał zarzuty prokuratorskie

25 sierpnia 2023

Grójeccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn oraz zabezpieczyli marihuanę i heroinę. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej podejrzani odpowiedzą m.in. za posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie. Jeden z nich, 36-latek, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

fot. KPP Grójec

 

- Kryminalni z Grójca realizując czynności operacyjne wytypowali osoby, które mogły posiadać środki zabronione. W miniony poniedziałek na jednym z grójeckich parkingów zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich posiadał heroinę, natomiast drugi marihuanę. Obaj zostali zatrzymali w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Następnego dnia, zatrzymano kolejnego mieszkańca Grójca, który również posiadał konopie - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu. Jak dodaje, funkcjonariusze ustalili, że drugi z zatrzymanych nie tylko posiadał ponad 30 g suszu, ale także handlował narkotykami.

Dwaj mężczyźni w wieku 37 i 39 lat usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych. Grozi im do trzech lat więzienia. 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Grójca trzech zarzutów. W prokuraturze 36-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz umożliwienia użycia środka odurzającego. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec tego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

 

 

Tags