Jest następca Sebastiana Murawskiego w PUP. To jego dotychczasowy zastępca Piotr Krakowiak

21 czerwca 2024

Jest następca zwolnionego dyscyplinarnie dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. To Piotr Krakowiak, dotychczasowy zastępca Sebastiana Murawskiego. Konkurs na stanowisko szefa pośredniaka nie jest planowany.

 

Piotr Krakowiak (fot. Starostwo Powiatowe Radom)

 

O powierzeniu obowiązków dyrektora PUP Piotrowi Krakowiakowi zdecydował Zarząd Powiatu Radomskiego.

Piotr Krakowiak ma 32 lata. Z wykształcenia jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Skończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 2011 - 2022 pracował w korporacjach krajowych i międzynarodowych, między innymi dla marki Apple.

"Obecnie nie jest planowany konkurs na dyrektora urzędu z uwagi m.in. na wystarczające zasoby kadrowe PUP oraz zapowiedź utworzenia Miejskiego Urzędu Pracy przez pana prezydenta Radomia" - podało w komunikacie starostwo.

Jak pisaliśmy, dotychczasowego dyrektora PUP dyscyplinarnie odwołał starosta radomski. Przyczyną miały być wyniki kontroli, które wskazywały na naruszenie przez Murawskiego dyscypliny finansów publicznych. Murawski zapowiedział skierowanie sprawy do sądu pracy.

bdb

Tags