• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kanadyjska fundacja przyzna dodatkowe stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie

21 września 2021

Osiem dodatkowych stypendiów ufundowanych przez kanadyjską fundację Polish Orphans Charity trafi jeszcze w tym roku do uzdolnionej artystycznie młodzieży. Nabór wniosków potrwa do 15 października. Pod koniec br. planowane jest także ogłoszenie jeszcze jednego naboru – tym razem o przyznanie stypendium za 2021 rok.

 

Stypendyści za rok 2020 (fot. archiwum)

 

– Po rozliczeniu pieniędzy z zeszłego roku okazało się, że zostało nam prawie 23 tys. zł. Chcemy, by te pieniądze zostały wykorzystane na dodatkowe stypendia jeszcze w tym roku. Pieniędzy wystarczy dla ośmiu osób, po 2 tys. 800 zł dla każdej z nich - wyjaśnia pełnomocnik fundacji Krzysztof Gajewski.

Przypomnijmy: stypendia fundacji Polish Orphans Charity są przyznawane w Radomiu od 15 lat. To wsparcie kierowane do dzieci uzdolnionych artystycznie, będących w trudnej sytuacji życiowej. - Zachęcam do składania wniosków o przyznanie stypendium. Chcemy pomóc młodym osobom w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. To, że rzeczywiście jest to skuteczne wsparcie potwierdzają międzynarodowe sukcesy wielu naszych stypendystów, w tym np. Klaudii Kowalik - podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z regulaminem stypendium może być wykorzystane wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, zakup materiałów potrzebnych do pracy twórczej lub opłacenie udziału np. w warsztatach artystycznych.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium jak zawsze będzie prowadził urząd miejski. Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku są dostępne tutaj

Pod koniec bieżącego roku planowane jest także ogłoszenie jeszcze jednego naboru wniosków – tym razem o przyznanie stypendium za 2021 rok. Na ten cel kanadyjska fundacja przekazała prawie 80 tys. zł.

Źródło: UM Radom

Tags