Kierowca bez prawa jazdy uciekał oplem przed policją. Zatrzymał się, gdy auto uderzyło w słupek

26 lipca 2022

31-letni kierowca wcześniej próbował uniknąć kontroli drogowej, uciekając przed policjantami oplem. Okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Grójeccy policjanci zatrzymali go po pościgu. Teraz grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

fot. KPP Grójec

 

Do zdarzenia doszło wczoraj . - Policjanci drogówki z Grójca podczas służby na terenie powiatu zauważyli osobowego opla. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać. 31-latek nie reagował na nadawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Podczas nieudolnej próby uniknięcia spotkania ze stróżami prawa kierowca opla zignorował szereg obowiązujących przepisów, a swoim skrajnie nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem, stworzył realne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Został zatrzymany, kiedy uderzył w słupek reklamowy - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Okazało się, że powodem ucieczki 31-latka był brak uprawnień do kierowania i strach przed konsekwencjami. Zatrzymanemu grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Uciekinier nie uniknie również kary za szereg wykroczeń, które popełnił podczas swojej niebezpiecznej jazdy, w tym spowodowanie kolizji drogowej.

kat

 

 

Tags