Kierowca „upchnął” w busie 14 osób. Wolno mu było wieźć dziewięciu pasażerów

15 września 2022

14 osób w aucie przystosowanym do przewozu dziewięciu pasażerów wiózł busem kierowca, którego zatrzymali policjanci z Grójca. Mężczyzna stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat. Policja ostrzega: przewożenie większej niż to określają przepisy liczby  pasażerów, to poważne zagrożenie.

 

fot. KPP Grójec

 

 
Do kontroli doszło kilka dni temu w Słomczynie. - Policjanci z drogówki zatrzymali renaulta trafica. Według wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, busem podróżować mogło dziewięć osób, jednak policjanci naliczyli w aucie aż 13 pasażerów i kierowcę - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu. Jak wyjaśnia, zgodnie z obowiązującymi przepisami za przewożenie zbyt dużej liczby osób w pojeździe funkcjonariusze zatrzymali 25-letniemu kierującemu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. - Do tego kierowca busa otrzymał mandat karny w wysokości 1,5 tys. zł, a bus mógł kontynuować jazdę z innym kierowcą dopiero po wyjściu z niego nadliczbowej piątki pasażerów - wyjaśnia nadkom. Wójcik.

Policja ostrzega: przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się tragiczne w skutkach.

kat

Tags