Kobieta i mężczyzna z zarzutami sutenerstwa. Mieli czerpać korzyści z prostytucji

18 maja 2023

Kobietę i mężczyznę związanych z sutenerstwem, czyli czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę, zatrzymano w Grójcu. Para najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za takie przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Kryminalni z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami radomskiej placówki Straży Granicznej realizowali działania na terenie powiatu grójeckiego, mające na celu zwalczanie procederu handlu ludźmi. Weryfikowali również informacje mogące wskazywać na proceder sutenerski. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy w ubiegłym tygodniu czynności dały podstawę do zatrzymania kobiety i mężczyzny, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji. Policjanci ustalili, że zatrzymani wspólnie i porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej chcieli udostępniać mieszkanie w Grójcu oraz umawiać spotkania z klientami młodej kobiecie, ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji. Ponadto policjanci zebrali dowody na to, że kobieta czerpała wcześniej korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

46-letni mieszkaniec gminy Belsk Duży usłyszał zarzut usiłowania kuplerstwa (ułatwiania innej osobie uprawiania prostytucji), natomiast 29-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty usiłowania kuplerstwa i sutenerstwa. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

 

 

 

Tags