• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kolejna szkoła ma nową salę gimnastyczną. Nowoczesny obiekt powstał przy PSP nr 31

20 lipca 2021

Uczniowie i nauczyciele PSP nr 31 przy ulicy Białej będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej. Ale z nowoczesnego obiektu, z boiskiem o wymiarach 20 na 40 m, pełnym wyposażeniem, trybunami i zapleczem sanitarnym ucieszą się też sportowcy, bo w hali można z powodzeniem organizować różnego typu zawody.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Jednocześnie mogą się tam odbywać lekcje wychowania fizycznego dla trzech grup. - Mam nadzieję, że ta sala gimnastyczna da nowe możliwości rozwoju samej szkole, a także lokalnej społeczności, która będzie mogła korzystać z tego obiektu. Marzy mi się również, by mogły rozwijać swoją działalność szkółki sportowe, aby radomska siatkówka i koszykówka, które są reprezentowane na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek, miały cały czas dopływ młodych zawodników pochodzących z Radomia - zaznacza preyzydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy: w poprzednich latach o nowe sale gimnastyczne wzbogaciły się też PSP nr 29 na Kapturze, PSP nr 33 przy ul. Kolberga i PSP nr 15 przy ul. Kieleckiej.

- Od lat mocno stawiamy na rozwój sportu. Każdego roku przeznaczamy znaczące kwoty na szkolenie dzieci i młodzieży, ale musimy pamiętać, że sport zaczyna się na poziomie szkół podstawowych i tutaj ta infrastruktura jest niezwykle ważna. Dlatego bardzo się cieszę, że powstał kolejny nowoczesny obiekt, w którym dzieci będą mogły uprawiać wiele różnych dyscyplin sportu - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Budowa nowej sali gimnastycznej na Glinicach kosztowała 6 mln zł.

Źródło: UM Radom

kat

Tags