Kolejne sukcesy Orkiestry Grandioso. Młodzi muzycy wrócili do Radomia z wieloma medalami

2 sierpnia 2022

Radomska Orkiestra Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego po raz kolejny wróciła z międzynarodowej imprezy z medalami. Tym razem młodzi radomianie prezentowali się na największym konkursie orkiestr w Kerkrade w Holandii, poprawiając znacznie wyniki uzyskane na wcześniejszych przeglądach.

 

fot. Grandioso Radom

.

Grandioso zdobyła następujące nagrody w kategoriach: parada marszowa -  4 miejsce i złoty medal; show - musztra paradna - 4 miejsce i złoty medal; koncert - 9 miejsce i srebrny medal.

- Medale na konkursach orkiestr dętych przyznaje się za zdobycie konkretnej ilości punktów i świadczą one o poziomie prezentacji - wyjaśnia Dariusz Krajewski. Podkreśla, że orkiestra odniosła bardzo duży sukces, zdobywając więcej punktów niż na poprzedniej na "olimpiadzie" w Kerkrade pięć lat temu. - Szczególnie w paradzie marszowej zdobyliśmy 23 punkty więcej niż wtedy. Poprawiliśmy także wynik show o 15 punktów, a koncert o 2 punkty. W koncercie za wybrany przez nas repertuar otrzymaliśmy aż 79,5 pkt - zaznacza dyrygent Grandioso.

Ponadto, wyniki są lepsze niż cztery tygodnie temu na Mistrzostwach Europy. - Wszystko to zostało okupione bardzo dużym zaangażowaniem młodzieży i rodziców. Próby to ostatnich festiwali trwały już od początku roku, ale najintensywniejszy okres przed olimpiadą pracowaliśmy po osiem godzin dziennie - wyjaśnia Dariusz Krajewski.

kat, bdb

Tags