Koń bez jeźdźca na ulicach Radomia. W narodowe święto poczuł zew wolności? (WIDEO)

14 listopada 2022

Ulicami Radomia miał biegać osamotniony i wystraszony koń. Na miejsce skierowano patrole policji, w tym ruchu drogowego, aby zatrzymać zdezorientowane zwierzę. Na ulicy Kieleckiej funkcjonariusze zauważyli biegnącego wierzchowca bez jeźdźca. Jak się potem okazało, oddalił się on od przemarszu z okazji Święta Niepodległości, w której brał udział.

 

 

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony piątek około godz. 18. - Do nietypowej interwencji skierowano kilka patroli radomskiej drogówki .Policjanci, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu potwierdzili, że na ulicy Kieleckiej biega koń bez jeźdźca. Zwierzę było bardzo zdezorientowane. Funkcjonariusze chcąc zatrzymać zwierzę pojechali za nim ulicami Radomia. Na jednej z nich patrol podążający za koniem zatrzymała 37-letnia kobieta. Jak się okazało, była to właścicielka konia, która próbowała dogonić zwierzę pieszo. W pewnym momencie policjanci dostrzegli szansę na zatrzymanie zwierzęcia, skierowali go bowiem w ulicę bez przejazdu, tak aby odciąć mu drogę dalszej ucieczki. Świadomie nie użyli sygnałów dźwiękowych, aby nie wystraszyć zwierzęcia. Jak się okazało wierzchowiec brał udział w defiladzie z okazji Święta Niepodległości i w chwili nieuwagi właścicielki postanowił zwiedzić miasto - relacjonuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu.

Ponieważ był to dzień świąteczny, ruch na drogach był nieduży i zwierzę nie stworzyło zagrożenia w ruchu.  Właścicielka wierzchowca została natomiast pouczona o obowiązujących środkach ostrożności podczas trzymania zwierzęcia.

kat

 

Tags