Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat…” w Iłży. PIK zaprasza do magicznego ogrodu

5 sierpnia 2022

Na pierwszy znak serce drgnie, ale Adzie nie wypada i choć miłość wszystko wybaczy, to biedna Rebeka w zamyśleniu czeka. Trudno nie rozpoznać tych piosenek. Kolejne spotkanie „W Malinowym” w Iłży upłynie przy dźwiękach przebojów z lat 20. I 30. XX w. Powiatowy Instytut Kultury zaprasza w sobotę, 6 sierpnia o godz. 18. do magicznego ogrodu przy ul. Podzamcze 38.

 

 

Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat…” w wykonaniu Oli & Chrisa na pewno obudzi liczne duchy legendarnego malinowego chruśniaka. Bolesław Leśmian, jego kuzyn Jan Brzechwa, a i inni odwiedzający niegdyś to miejsce, korzystali na co dzień chętnie z rozrywki oferowanej przez warszawskie kabarety. A te aż skrzyły dowcipem tekstów, w tym i tekstów piosenek, tworzonych przez najlepsze pióra epoki. Niektóre z nich usłyszmy podczas sobotniego koncertu. - Gwarantujemy, kto zawita na wydarzenie i posłucha, to już nie zapomni, bo „piosenka mu nie da zapomnieć i tęsknić znów będzie ogromnie, co noc, co dzień”! - zapewnia dyrektor PIK Renata Metzger.

Wstęp na wydarzenie wolny. W razie niepogody wydarzenie przeniesione zostanie do siedzibie PIK, ul. Jakubowskiego 5, Iłża. Informacje o ewentualnej zmianie lokalizacji pojawią się co najmniej dwie godziny przed wydarzeniem na FB PIK

Ciekawych wydarzeń „W Malinowym…” czyli słynnym ogrodzie w Iłży, gdzie 105 lat temu doszło do pierwszego spotkania Bolesława Leśmiana i Dory Lebenthal i które eksplodowało m.in. przepięknym erotykiem „W Malinowym chruśniaku”, nie zabraknie przez cały miesiąc. - Na 20 sierpnia zaplanowaliśmy spektakl teatralny „Kartoteka” Tadeusza Różewicza, a 27 wspólnie z Adamem Strugiem zaśpiewamy utwory Leśmiana - zapowiada Renata Metzger.  

.

 

Tags