Koronawirus. Ponad 100 nowych zakażeń w regionie radomskim

19 października 2020

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w regionie radomskim utrzymuje się na wysokim poziomie. W ciągu ostatniej doby powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne odnotowały 106 takich przypadków. Nie ma informacji o zgonach.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Najwięcej - 51 - infekcji jest w Radomiu i powiecie radomskim. Kolejna miejscowość ze sporym przyrostem - 21 - to Grójec. 10 przypadków zanotowano w Przysusze, 8 w Kozienicach, 5 w Lipsku, po 4 w Szydłowcu i Zwoleniu, a 3 w Bialobrzegach.

Poważnym ogniskiem koronawirusa stała się gmina Wieniawa w powiecie przysuskim. Jak pisaliśmy z powodu  33 zakażeń wśród nauczycieli i personelu tamtejsza szkoła podstawowa została zamknięta, a uczniowie mają zajęcia w trybie zdalnym. Kolejne zakażenia pojawiły się m.in. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, Dziennym Domu Senior + w Komorowie, przedszkolu w Wieniawie, na plebanii miejscowego kościoła. Zamknięty został też urząd gminy.

W całym powiecie przysuskim stwierdzono już 268 przypadków koronawirusa, w kwarantannie przebywa 676 osób. Ostatniej doby skierowano na izolację kolejne 100. Niewykluczone, że w tej sytuacji powiat trafi do czerwonej strefy.

bdb

Tags