Koronawirus. Prezydent Witkowski jest zarażony, sesja odbędzie się w trybie zdalnym

27 września 2020

Prezydent Radomia Radosław Witkowski jest zarażony koronawirusem. Informacje te podał dzisiaj (w niedzielę, 27 września) w południe na portalu społecznościowym. Planowana na poniedziałek, 28 września sesja rady miejskiej odbędzie się trybie zdalnym.

 

Radosław Witkowski (screen ekranu z transmisji)

 

"Przeprowadzone testy niestety potwierdziły u mnie obecność koronawirusa. Leczenie na tym etapie nie wymaga pobytu w szpitalu. Sanepid wdraża odpowiednie procedury, by zadbać o bezpieczeństwo osób, z którymi miałem kontakt. Po wystąpieniu pierwszych objawów odizolowałem się, więc krąg osób narażonych na zakażenie bez wątpienia ograniczyłem" - napisał prezydent Witkowski na Facebooku. Przyznał, że "Najbliższe kilkanaście dni w zarządzaniu miastem będzie trudne - liczę, że radni wspólnie z moimi zastępcami poświęcą się rozwiązywaniu problemów, które przed nami".

Jutrzejsza sesja rady miejskiej miała odbyć się  tradycyjnie w sali obrad w Ratuszu. Jednak, jak się dowiadujemy, ze względu na zarażenie prezydenta, przewodnicząca rady zdecydowała, by było to posiedzenie prowadzone w trybie zdalnym.

To nie pierwszy raz, kiedy radni obradowali w trybie zdalnym przez COVID-19. Wcześniej zarażony był jeden z radnych, a 10 przebywało na kwarantannie.

bdb

Tags