• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W punkcie drive-thru przy Dębowej zaczną wreszcie szczepić

10 maja 2021

Był gotowy, ale nie działał, bo nie miał zapewnionych dostaw szczepionek. Teraz punkt dla zmotoryzowanych na parkingu przy ul. Dębowej wreszcie ruszy. Stanie się tak we wtorek, najpóźniej w środę – zapowiada odpowiedzialny za medyczną obsługę Radomski Szpital Specjalistyczny.

 

Dla zmotoryzowanych przygotowano cztery stanowiska

 

Punkt drive-thru zlokalizowany na parkingu udostępnionym przez miasto, a przygotowany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, miał zacząć przyjmować pacjentów już tydzień temu. Tak przynajmniej zapowiadał wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Ten plan się jednak nie powiódł, bo do RSS nie dotarły szczepionki.

- W tym tygodniu dostaniemy z Agencji Rezerw Strategicznych 990 szczepionek firmy Pfeizer, co pozwoli uruchomić punkt we wtorek, najpóźniej w środę - zapowiada Barbara Kwiatkowska, naczelna pielęgniarka RSS. Jak dodaje, w przyszłym tygodniu, czyli między 17 a 23 maja spodziewany jest transport 1200 szczepionek firmy Johnson&Johnson.

W punkcie przy Dębowej mogą być szczepione osoby, które mają wystawione e-skierowanie i zarejestrowały się w systemie na konkretny termin - dzień i godzinę. Trzeba zgłosić się około 10 minut wcześniej.

Do punktu przy Dębowej winni zgłaszać się zmotoryzowani pacjenci (nie trzeba będzie wysiadać z samochodu) od poniedziałku do piątku w godz.10-18. Przygotowano cztery stanowiska, w dwóch będzie przyjmować personel RSS, w dwóch - wykwalifikowani żołnierze WOT.

bdb