Koronkowa robota policji: zlikwidowana dziupla kradzionych aut, narkotyki w samochodach i domach

22 marca 2023

W „dziupli” zlikwidowanej przez policjantów przetrzymywano skradzione samochody oraz części, które również mogą pochodzić ze skradzionych pojazdów. Funkcjonariusze odnaleźli także narkotyki. Do sprawy zatrzymano pięć osób. Przedstawiono im zarzuty paserstwa oraz handlu i posiadania narkotyków. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane.

 

fot. KWP Radom

 

Jak zapewnia zespól prasowy KWP w Radomiu, to była akcja, która wymagała dużo czasu, pracowitości oraz cierpliwości. Policjanci z wydziału kryminalnego komendy ustalili, że drogą S7 przez powiat szydłowiecki może przejeżdżać samochód, którym mogą być przewożone narkotyki, a osoby nim podróżujące mogą mieć też związek z kradzieżami samochodów.

Kilka dni temu „kryminalni” z Radomia razem z policjantami z Kielc oraz Szydłowca zatrzymali na trasie samochód, którym jechała 32-latka. W czasie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli susz roślinny oraz tabletki extasy. Następnie podczas przeszukania miejsca zamieszkania kobiety w powiecie szydłowieckim znaleziono biały proszek, który według kobiety miał być amfetaminą, haszysz, marihuanę oraz tabletki extasy. W mieszkaniu policjanci zastali także partnera 32-latki, przy którym również znaleziono narkotyki. Na terenie posesji ujawniono opla movano, który został skradziony w październiku ubiegłego roku w Radomiu. Idąc dalej tym tropem w Skarżysku-Kamiennej policjanci zatrzymali 29-latka oraz towarzyszącą mu 26-latkę. W samochodzie, w którym obie osoby przebywały, znaleziono także narkotyki.

W czasie czynności, w które włączyli się także policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP ustalono, że skradzionego opla dostarczył 36-latek, którego także zatrzymano. Na jego posesji w powiecie przysuskim policjanci ujawnili opla astrę skradzionego w październiku 2022 roku w Radomiu, kradzionego volkswagena T5 oraz audi A6, a także części pojazdów bez znaków identyfikacyjnych, które także mogą pochodzić ze skradzionych pojazdów.

Dzięki zaangażowaniu i wielogodzinnej pracy biegłych z laboratorium kryminalistycznego KWP w Radomiu, gdzie przekazano prawie 3 kg zabezpieczonych substancji, ustalono ich skład, co pozwoliło na przedstawienie zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty paserstwa oraz handlu i posiadania narkotyków. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, wobec jednej zastosowano dozór policyjny, a jedną po przesłuchaniu zwolniono.

Za paserstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast do 10 w przypadku kradzieży z włamaniem do pojazdu. Taką samą karą zagrożony jest handel narkotykami. Natomiast za posiadanie narkotyków można trafić za kraty na trzy lata.

kat

 

Tags