Kradzież na budowie w Wielogórze. Ukryte przewody elektryczne odnalazł Nadit

8 września 2023

Owczarek belgijski, „policjant” z radomskiej komendy, odnalazł skradzione mienie tuż po przestępstwie. Chodzi o przewody instalacji elektrycznej oraz inne materiały budowlane z posesji, na której przeprowadzane były prace remontowe.

 

fot. KMP Radom

 

Nadit i jego przewodnik tworzą zgrany duet, który jest zawsze gotowy by pomagać innym. Lata treningów i szkoleń owocują we wspólne sukcesy. Tym razem policyjny pies służbowy odnalazł skradzione mienie tuż po przestępstwie.

- Wczoraj oficer dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w Wielogórze instalacji elektrycznej oraz materiałów budowlanych z posesji, na której przeprowadzane były prace remontowe. Na miejsce wezwano m.in. policjanta z zespołu przewodników psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, który przyjechał do Wielogóry z Naditem. Pies od razu podjął trop i już po chwili poprowadził funkcjonariuszy kilkaset metrów dalej w miejsce, gdzie sprawca ukrył skradzione mienie warte ponad 6 tys. zł. Zostało ono zwrócone właścicielowi - informuje sierż. Marta Wziątek z radomskiej policji.

kat

Tags