
- Pierwszy etap projektu obejmował stworzenie diagnozy potrzeb, potencjału i możliwości społeczności lokalnej. Ogłoszony został także konkurs na kulturalne pomysły mieszkańców miasta. Zwyciężyły przedsięwzięcia warsztatowe, angażujące różne pokolenia, w których każdy będzie mógł uczestniczyć bezpłatnie – przypomina Anna Dudziak, koordynatorka projektu.
Młody, stary – dwa bratanki
Projekt przeznaczony dla młodzieży od 12. roku życia oraz osób dorosłych. To cykl warsztatów, w czasie których stworzona zostanie gra terenowa, oparta na historii i ciekawostkach dotyczących osiedla Obozisko, i Radomia. - Dzięki udziałowi w tych spotkaniach, poszerzymy naszą wiedzę na temat naszego miasta, zgłębimy tajniki tworzenia takiej gry, a także miło i kreatywnie spędzimy wspólnie czas. W ramach projektu przewidujemy regularne zajęcia, m. in. z zakresu tworzenia zagadek do gry, z plastykiem oraz przewodnikiem turystycznym. Efektem naszej pracy będzie stworzenie gry miejskiej, w którą – w finale inicjatywy - zagrają później mieszkańcy Oboziska i całego miasta. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały oraz poczęstunek. Wstęp wolny – mówi Dudziak.
Pierwsze spotkanie warsztatowe 1 września o godz. 18 na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2).
Uszyj SpódNice – Artystyczne Szycie
To cykliczne spotkania nauki szycia razem z grupą Radomskie Uszytki. - Warsztaty w szczególności dedykujemy parom międzypokoleniowym, zwłaszcza dzieciom i młodzieży oraz seniorom. Będziemy mogli wspólnie poznać tajniki wykroju i obsługi maszyny do szycia, a przy okazji nawiązać pozytywne relacje między babcią i wnuczką, matką i córką. Oczywiście mile widziani również panowie – zapowiada Anna Dudziak.
Motyw spódnicy jest tu przykładową propozycją, stanowiącą pretekst do nawiązania dialogu między pokoleniami i czerpania z doświadczeń starszego pokolenia oraz rozwijania pasji. Zapewniamy potrzebny sprzęt i materiały. Wstęp wolny.
Pierwsze spotkanie 4 września o godz. 17 na Scenie Obozisko.
Uwolnij Swój Głos. Terapeutyczny potencjał śpiewu
W czasie planowanych warsztatów poznamy możliwości własnego głosu, dowiemy się wielu ciekawych informacji na temat relaksacyjnego oddziaływania śpiewu. Razem weźmiemy udział w ćwiczeniach ułatwiających swobodny śpiew – także z akompaniamentem. Nauczymy się również przykładowych pieśni, sięgając do zasobów kultury żydowskiej, poznając utwory tradycyjne oraz gospel.
Nie trzeba umieć śpiewać – przyjść może każdy, bez względu na wiek i możliwości wokalne.
Pierwsze spotkanie 11 września o godz. 17 na Scenie Obozisko.
Co to jest Questowisko?
- Questing jest specyficzną formą bezobsługowej gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym, który za pomocą rymów i licznych zagadek oprowadza uczestnika po wyjątkowych, ale często zapomnianych miejscach. Celem przygody jest rozwiązanie zagadek logicznych, historycznych i terenowych, po to by na końcu podróży odkryć ukryty skarb, a tym samym poznać dziedzictwo miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii – tłumaczy Anna Dudziak. Wyjaśnia, że propozycja jest skierowana do mieszkańców Radomia powyżej 15. roku życia, zainteresowanych fotografią, historią, kulturą, przyrodą, grami terenowymi, itp.
Zgłoszenia na warsztaty tworzenia questu do końca sierpnia.
Na wszystkie zajęcia liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 667 901 900.
Szczegóły na stronie www.amfiteatr.radom.pl, pod numerem telefonu 667 901 900 oraz na Facebooku Amfiteatr w Radomiu.
kat
Fot. MOK "Amfiteatr"