• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kto zostanie prezesem radomskiej Fabryki Broni? O fotel walczy osiem osób

16 kwietnia 2021

Osiem osób jest zainteresowanych fotelem prezesa Fabryki Broni w Radomiu. „Łucznik” nie podaje terminu, kiedy może zakończyć się postępowanie konkursowe, w rezultacie którego poznamy nowego szefa zbrojeniowej firmy.

 

Fot. Fabryka Broni Radom

 

Jak przypomina Aleksandra Odziemkowska, rzeczniczka Fabryki termin przyjmowania zgłoszeń od kandydatów upłynął 9 kwietnia. - W terminie wyznaczonym do składania ofert wpłynęło osiem aplikacji. Obecnie są one badane pod względem formalnoprawnym. Kandydaci, którzy spełnią wymagania, będą zapraszani na przesłuchania. Rada nadzorcza po przesłuchaniu wszystkich kandydatów podejmie stosowne działania mające na celu zakończenie prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego - informuje Odziemkowska.

Grot i "rodzina na swoim"

Przypomnijmy: dotychczasowy prezes "Łucznika" został odwołany przez radę nadzorczą przedsiębiorstwa 19 marca. Rada nie podała powodów tej decyzji, ale można się domyślać, że Suliga stracił stanowisko m.in. po serii krytycznych artykułów prasowych, w tym dotyczących kwestionowanej jakości karabinka Grot.

We wrześniu 2019 roku został podpisany aneks do umowy z 2017 roku wart 177 mln zł na dostawę 18 tys. karabinków MSBS Grot dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 2022 roku. Z kolei umowa z września 2017 roku zakłada dostawy dla Wojska Polskiego ponad 53 tys. Grotów o wartości prawie 500 mln zł.

Pod adresem Adama Suligi pojawiły się też zarzuty o złe traktowanie pracowników oraz zatrudnianie w firmie radomskich radnych z Prawa i Sprawiedliwości, a także osób związanych z tą partią.

Bez polityki, proszę

W wymaganiach trwającego konkursu na prezesa FB zaznaczono, że kandydaci nie mogą: "pełnić funkcji społecznego współpracownika albo być zatrudnieni w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczyć pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze; wchodzić w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań; być zatrudnieni przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczeniu pracy na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze".

bdb

Tags