Lato z PIK-iem. Iłżecki instytut zaprasza na otwarcie wystawy i warsztaty florystyczne

19 lipca 2022

Powiatowy Instytut Kultury zaprasza w czwartek, 21 lipca o godz.16 na wernisaż nowej wystawy w „Galerii na Piętrze” w Iłzy. W roli głównej na ekspozycji wystąpią kwiaty. Będą też warsztaty „W Malinowym…”

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Anna Wróblewska/UM Radom)

 

"W Malinowym…” to cykl wydarzeń artystycznych przygotowanych przez PIK w legendarnym dla polskiej poezji miejscu - słynnym ogrodzie w Iłży, pierwowzorze „Malinowego Chruśniaka” Bolesława Leśmiana. - W czwartek zapraszamy niby do „Galerii na Piętrze” w PIK (Iłża, ul. Jakubowskiego 5),  ale jednak zgodnie z naszym letnim trendem, do „Zaczarowanego ogrodu”. Taki bowiem tytuł nosi florystyczna wystawa Izy Nobis - zachęca Renata Metzger, dyrektor PIK.

- Pamiętam, że będąc dzieckiem, uwielbiałam chodzić po łąkach i robić bukiety dla bliskich. Fascynowały mnie różne kolory, zapachy, kształt kwiatów, zastanawiały fazy ich rozwoju, kwitnienia - wspomina Iza Nobis. - O pracy z kwiatami marzyłam od zawsze, ale brakowało mi odwagi. I tyle innych, ważniejszych -  wydawało się -  rzeczy było ciągle do zrobienia. To marzenie czekało, aż odwaga je dogoni… Florystyka daje mi taką wolność i radość, której każdy w życiu szuka. Każdemu życzę, by odkrył swoją pasję i miał odwagę ją realizować -   mówi Iza Nobis.

Czy to właśnie florystyka okaże się dla innych też tą pasją? Zapraszamy do „Malinowego…”, po wystawie, na godz. 18 (podobno w czwartek ma być upalnie, a w słynnym ogrodzie o tej porze panuje przyjemny chłodek i ściele się cień… ) na warsztaty florystyczne z Izą Nobis.

Wstęp na wydarzenia - wolny. W razie niepogody uczestnicy spotykają się w siedzibie PIK, ul. Jakubowskiego 5. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod adresem dyrektor@pik.radom.pl przyjmowane są do środy (20 lipca) do godz. 16. Kto pierwszy, ten lepszy.