Licytacja bombek w internecie. Zebranie pieniądze będą przeznaczone na leczenie Zosi

16 grudnia 2022

Licytacja ozdób wykonanych przez znanych radomian, którzy na zaproszenie prezydenta wzięli udział w charytatywnej akcji „Malowanie bombek – przyjaciele dzieciom” rozpoczyna się dzisiaj (piątek,16 grudnia) o godz. 16. Aukcja będzie przeprowadzona zdalnie.

 

Bombki przeznaczone na licytację można oglądać w pasażu na piętrze w Galerii Słonecznej

 

Będzie można nabyć bombki pomalowane przez przedstawicieli władz miasta, radomskich artystów, sportowców czy społeczników. Cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Zosi Skórskiej, która zmaga się z rzadką chorobą genetyczną. Dziewczynka nie chodzi, nie mówi i 24 godziny na dobę jest zależna od drugiej osoby. Wymaga wielospecjalistycznej opieki. Ponadto ma wtórny niedobór odporności, który wymaga comiesięcznego przetaczania jej immunoglobulinami w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie rehabilitacji oraz podanie botuliny, co pomoże uśmierzyć ból w codziennym funkcjonowaniu.

Licytacja potrwa do niedzieli, 18 grudnia, do północy. Oferty będzie można wpisywać pod postem danej bombki, na grupie: https://www.facebook.com/groups/licytacjabombek, gdzie dostępny jest także regulamin aukcji.

Źródło: UM Radom

Tags