Lis do „Kochanowskiego”

19 czerwca 2007
Romuald Lis kierujący PSP nr 1 będzie dyrektorem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Kandydata przedstawił gronu pedagogicznemu szkoły wiceprezydent Ryszard Fałek. VI LO czeka na dyrektora 

Zastosowanie takiej procedury wyłaniania dyrektora liceum było konieczne, ponieważ nie odbył się konkurs ogłoszony przez prezydenta; mimo złożenia dokumentów na rozmowy nie zgłosiły się dwie osoby. W takiej sytuacji prezydent przedstawia gronu pedagogicznemu swojego kandydata i po jego zaopiniowaniu oraz po zapoznaniu się ze stanowiskiem kuratorium - podejmuje ostateczną decyzję.

Dlaczego wiceprezydent Ryszard Fałek (odpowiada za sprawy edukacji) wybrał akurat Romualda Lisa? - "Kochanowski" jest bardzo dobrą szkołą, ma bardzo dobre wyniki nauczania, od 10 lat nie spada w rankingach najlepszych na Mazowszu i w Polsce liceów. Natomiast jest tam sporo do zrobienia jeśli chodzi o warunki, samą materialną bazę, remonty - argumentuje Fałek - Pan Lis zrobił ze szkoły przy ul. Odrodzenia cacko, był bardzo dobrym gospodarzem. Na pewno przyda się "Kochanowskiemu".

Jak informuje wiceprezydent nauczyciele VI LO podczas godzinnego spotkania mieli możliwość zadawania Lisowi pytań. Odbyło się też głosowanie. - Większość była "za" - podkreśla R. Fałek.

Dotychczasowy, wieloletni dyrektor liceum Karol Semik zdecydował się odejść na emeryturę.