Lotnisko w Radomiu działa od tygodnia. Odprawiło dotąd ponad 1 tys.700 pasażerów

6 maja 2023

W ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania Lotnisko Warszawa – Radom odprawiło 1 tys.729 pasażerów. Właściciel portu, a także – jak zapewnia rzeczniczka PPL – podróżni są zadowoleni. W czerwcu liczba samolotów startujących z Sadkowa znacznie się zwiększy.

 

fot. PPL

 

- Wszystkie operacje lotnicze przebiegały bez zakłóceń - poinformowała PAP Anna Dermont z PPL. Lotnisko w Radomiu obsługuje obecnie tygodniowo 12 połączeń; są to LOT-owskie rejsy do Paryża i Rzymu. Pod koniec czerwca liczba operacji zwiększy się do 32 tygodniowo, bo dojdą połączenia czarterowe.

- Wszystko i idzie sprawnie, jesteśmy zadowoleni zarówno z liczby pasażerów, jak i wrażeń z naszego lotniska, ponieważ doceniają oni i komfort, i wygodę  - podkreśla Anna Dermont.

Wcześniej PPL informował, że samoloty do Paryża i Rzymu są wypełnione niemal w całości.

Od czerwca LOT zaoferuje również  regularne połączenia do Prewezy w Grecji, Tirany w Albanii i Warny w Bułgarii. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także dziewięć biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI. Touroperatorzy na wakacje lotami czarterowymi zabiorą pasażerów m.in. do Antalyi, Burgas, ale też Warny i Tirany.

Infrastruktura radomskiego lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, jakimi operują przewoźnicy czarterowi i niskokosztowi, czyli A320 lub B737, ale także większych maszyn – jak B787 dreamliner.

Jak dojechać?

W niezliczonych ilościach komentarzy pod informacjami w internecie o otwarciu lotniska w Radomiu przeważają niezbyt pochlebne opinie na temat skomunikowania portu w Radomiu, zwłaszcza ze stolicą. Mieszkańcy Warszawy zarzekają się, że nie będą z niego korzystać, bo jest do niego po prostu za daleko i rzekomo nie ma czym dojechać. Tymczasem od kilku dni, dzięki oddaniu ostatniego odcinka ekspresowej "siódemki" z Tarczyna do Lesznowoli skrócił się czas dojazdu samochodem i wynosi obecnie niecałą godzinę. Od 11 czerwca podobnie będzie z koleją, ponieważ pociągi Intercity będą pokonywać odcinek między Warszawą Zachodnią a Radomiem Głównym również w mniej niż godzinę. PPL uruchomił już shuttle busy (busy wahadłowe) spod lotniska Chopina pod terminal w Radomiu. Do połowy maja są za darmo, podobnie jak parking pod terminalem. Rozkład kursów dostosowany jest do aktualnej siatki połączeń radomskiego portu lotniczego.

Podróżni mogą też liczyć na autobusowego przewoźnika dalekobieżnego (Neobus), którego rejsowe autokary będą podjeżdżać pod terminal.

bdb, kat

Tags