Lotnisko w Radomiu. „Terminal naprawdę przyjazny i nowoczesny” (ZDJĘCIA)

16 sierpnia 2022

– Terminal jest naprawdę bardzo nowoczesny i funkcjonalny – tak pochlebne opinie wyrażali najczęściej radomianie, którzy skorzystali z zaproszenia Portu Lotniczego Warszawa Radom, by obejrzeć gotowy już właściwie obiekt na lotnisku na Sadkowie. Otwarcie i pierwsze loty planowane są na wiosnę przyszłego roku.

 

 

Radomski port zorganizował wyjazdy na lotnisko podczas wczorajszego pikniku wojskowego na pl. Corazziego. Radomianie skorzystali z zaproszenia bardzo licznie; aby wsiąść do autobusu wiozącego zainteresowanych, trzeba było stać w długiej około godzinnej kolejce. Ale warto było.

- Latałem z wielu europejskich i polskich lotnisk, m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Krakowie i terminale na nich nie umywają się do radomskiego. Największą jego zaletą jest to, że jest jednopoziomowy i wszystko jest niemal w zasięgu wzroku, nie trzeba, np. dźwigać walizek po schodach (często są zepsute windy, ruchome chodniki). Do tego czytelne oznaczenie, tablice informacyjne - opisuje nasz Czytelnik. Deklaruje, że jak już lotnisko rozpocznie funkcjonowanie, kupi bilet, by polecieć "gdziekolwiek".

A loty - jak wielokrotnie deklarowało Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze - właściciel lotniska w Radomiu - będą uruchomione na wiosnę 2023 r. Wprawdzie do ukończenia pozostało niewiele, w tym parkingi, ale dużo czasu zajmują procedury związane z certyfikowaniem portu i znajdujących się na nim obiektów.

bdb

Zdjęcia: Marian Strudziński i Lotnisko Warszawa Radom

Tags