Lotnisko w Radomiu. Wizz Air „nie wyklucza”, że będzie latał z Sadkowa

17 sierpnia 2022

– Nie wykluczamy pojawienia się na lotnisku w Radomiu. Rozmowy w tej sprawie trwają, choć nie chcę niczego przesądzać – zastrzegł w rozmowie z portalem Fly4free.pl Evelyn Jeckel, dyrektor ds. planowania siatki połączeń w węgierskiej linii. Pierwsze loty z portu na Sadkowie mają się odbyć wiosną przyszłego roku.

 

Terminal lotniskowy jest gotowy

 

Przedstawiciel Wizz Aira podkreślił, że jest jednak pewne, że jeśli linia zdecyduje się na loty z Radomia, to na pewno nie kosztem Lotniska Chopina, które jest dla niej najważniejszym portem w Polsce. - Nie będziemy więc zawieszać ani przenosić połączeń z Warszawy – jeśli pojawimy się w Radomiu, będą to zupełnie nowe trasy – zapewnił w rozmowie z Fly4free.pl Evelyn Jeckel.
 
O innych przewoźnikach deklarujących chęć latania z Radomia jest na razie cicho, choć PPL - właściciel lotniska Warszawa Radom - informował o trwających rozmowach na ten temat. Listy intencyjne w sprawie lotów z Radomia podpisywali już prezesi biur podróży Itaka i Coral Travel, a w lipcu europoseł Adam Bielan pochwalił się, że zainteresowany połączeniami z nowego lotniska jest... LOT.

Jak już pisaliśmy, budowa infrastruktury lotniskowej jest już na finiszu. Jako pierwszy został wydłużony (do 2 km) i zmodernizowany pas startowy, praktycznie gotowy jest również terminal, który czeka teraz tylko na dopuszczenie do użytkowania, wykonano również drogi kołowania i płyty postojowe. W końcowej fazie są natomiast prace w obiektach przeznaczonych dla celników, administracji lotniska i Straży Granicznej, a także w wieży kontroli lotów i strażnicy lotniskowej straży pożarnej. Aby "zamknąć" inwestycję, trzeba jeszcze zbudować parkingi, przystanki autobusowe i drogi dojazdowe od strony ulicy Lubelskiej. Kilka miesięcy zajmą też procedury dotyczące certyfikacji lotniska i bezpieczeństwa. Pierwszy samolot ma wystartować z lotniska na Sadkowie na wiosnę 2023 r.

bdb, kat

Tags