Reklama
Reklama

Maratońska do remontu

28 maja 2007
Szykuje się poważny remont ul. Maratońskiej. Modernizacją ulicy jest zainteresowanych dziewięć firm. Zaproponowały ceny, które różnią się wysokością nawet prawie o 100 procent. Ulica jest bardzo zniszczona


W Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji otwarto na razie koperty z ofertami. Decyzja, która z firm będzie wykonywała roboty na drodze zapadnie w tym tygodniu. - Komisja przetargowa musi dokładnie sprawdzić wszystkie oferty pod względem formalnym, a naprawdę jest tego dużo – tłumaczy dyrektor MZDiK Marek Czyż.

Charakterystyczna jest ogromna rozbieżność cenowa złożonych ofert. Najniższą – 8 mln 447 tys. 619 zł zaproponował Budromost z Wąchocka, firma ze Starachowic oczekuje 8 mln 700 tys. zł, Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych chce za przeprowadzenie prac 9 mln 420 tys. zł, a wykonawca z Warszawy aż 18 mln 845 tys. 458 zł. Startujące w przetargu firmy radomskie wyceniły prace na około 9 -10 mln zł.

Maratońska będzie remontowana na odcinku od stacji Orlenu do ul. Limanowskiego; ten odcinek jest najbardziej zniszczony, pełno tu kolein i nierówności. - Ulica dostanie nową nawierzchnię, chodniki, odnowiony zostanie mostek – wyjaśnia dyr. Czyż.

Prace powinny rozpocząć się niebawem, potrwają około 4 miesięcy.