Marszałek rekomenduje

25 września 2007
Koalicję "prawicowo - centrową" uznaje były marszałek Sejmu Marek Jurek za taką, która daje gwarancję dobrego rządzenia krajem po wyborach parlamentarnych. Lider Prawicy Rzeczypospolitej rekomendował w Radomiu kandydatkę do Senatu. Lucyna Wiśniewska kandyduje do Senatu

W koalicji powyborczej Marek Jurek widziałby swoją partię - Prawicę Rzeczypospolitej oraz PiS i PSL. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska nie są w stanie pracować razem. - W tej chwili trwa tylko wojna liderów - mówił do sympatyków ugrupowania na spotkaniu w "Łaźni". - PiS pogubił się w rządzeniu i wdał się w konflikty polityczne.

Były marszałek Sejmu zarejestrował w PKW "Komitet Wyborczy Prawicy Marka Jurka". Sam startuje do Senatu z okręgu piotrkowko-skierniewickiego, z radomskiego zaś - była posłanka Lucyna Wiśniewska. - Te sąsiadujące ze sobą okręgi są w stanie nawiązać współpracę, choćby w sprawie budowy dróg S-8 i S-12 - przekonywał Jurek. Dodał, że PR jest na razie za małą partią, by obsadzić wszystkie miejsca na liście kandydatów do Sejmu.