• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Matka zginęła w wypadku. Czworgiem osieroconych dzieci zajęli się policjanci

13 września 2021

Policjanci z Lipska zaopiekowali się czworgiem dzieci w wieku od 8 do16 lat, które straciły matkę w wypadku drogowym. Zadbali m.in. o pomoc psychologiczną dla osieroconych. Wobec 41-letniego mężczyzny, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

 

fot. KPP LIpsko

 

W ubiegły wtorek po południu w miejscowości Wola Solecka Pierwsza w powiecie lipskim na drodze powiatowej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. 41-letni mężczyzna, który jechał wraz z 36-letnią pasażerką osobowym fordem, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z 40-latkiem kierującym osobową hondą. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka forda, a kierujący samochodami zostali przewiezieni z obrażeniami ciała do szpitala.

36-letnia kobieta osierociła czwórkę dzieci w wieku 8-16 lat, które wychowywała samotnie. W chwili zdarzenia troje najmłodszych dzieci przebywało w szkole, a najstarsze w internacie.

Jak informuje mazowiecka policja, funkcjonariusze zapewnili osieroconym opiekę w domu podczas nieobecności dorosłego opiekuna.  Ze względu na na to, że babcia dzieci mieszka ponad 250 km od nich, do czasu jej przyjazdu dalszą opiekę nad dziećmi od policjantów przejęli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chotczy. Funkcjonariusze zadbali też o pomoc psychologiczną dla osieroconych dzieci organizując wsparcie z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Lipsku.

W piątek Sąd Rejonowy w Lipsku wobec 41-letniego mężczyzny, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości zastosował trzymiesięczny areszt.

kat

Tags