• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mężczyzna próbował przepłynąć zalew. Ciało 25-latka wydobyto po poszukiwaniach

20 czerwca 2021

Ciało 25-latka wydobyły z zalewu na Borkach służby ratownicze. Poszukiwania mężczyzny trwały od wczorajszego wieczoru, kiedy zgłoszono, że nie wypłynął na powierzchnię wody. Wyjaśnianiem okoliczności śmierci młodego człowieka zajmuje się prokuratura.

 

25-latek utonął w zalewie na Borkach

 

Tragiczne w skutkach wydarzenie ma swój początek w sobotę kilka minut po godzinie 19. Wtedy to podczas rozmowy z kolegą mężczyzna miał stwierdzić, że przepłynie wszerz cały zbiornik. Podjął próbę, ale w pewnym momencie zniknął z oczu obserwującego go znajomego. Kolega szybko powiadomił  służby ratownicze i na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, w tym grupa wodno-nurkowa. Niestety, mężczyzny nie udało się odnaleźć i o godz. 23 akcja z powodu bardzo złej widoczności została wstrzymana. Wznowiono ją dopiero dzisiaj rano.

Jak poinformował dyżurny straży pożarnej, tym razem na zalewie pracowała łódź z sonarem, która przeszukiwała dno. Przeczesywano również brzeg zalewu. Ciało mężczyzny odnalezione zostało kilka minut po godz. 10. Na miejscu obecny był prokurator.

kat

Tags