Mężczyźni w okrutny sposób znęcali się nad psem. Zwierzę ma liczne rany i uszkodzenia ciała

7 września 2022

36- i 60-latek znęcali się nad ośmiomiesięcznym psem. Oprawców zatrzymali policjanci ze Skaryszewa. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty traktowania zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policji. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Pod koniec sierpnia funkcjonariusze posterunku w Skaryszewie otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, do którego miało dojść w Makowie w gminie Skaryszew. Policjanci ustalili, że 36 i 60-latek znęcali się nad ośmiomiesięcznym psem rasy mieszanej, kopiąc go i uderzając ostrym narzędziem, co spowodowało u zwierzęcia liczne rany i uszkodzenia, w tym między innymi tylnych łap, okolic czaszki i kręgosłupa oraz licznych zasinień podbrzusza i pyska - relacjonuje mł. asp. Karolina Krawczyk z radomskiej policji.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 36- i 60-latka dozorów policyjnych. Za znęcanie się nad  zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi im do pięciu lat więzienia.

To już drugi podobny przypadek w ostatnich dniach przypadek okrucieństwa wobec zwierząt. W gminie Jasieniec w powiecie gójeckim 60-latek zabił psa uderzając go drewniana kantówką w głowę.

kat

 

 

 

Tags