Miedź Legnica vs Radomiak Radom – zapowiedź meczu!

22 stycznia 2023

Spotkaniem, które rozpocznie rozgrywki Ekstraklasy w 2023 roku, będzie rywalizacja beniaminka z Legnicy z Radomiakiem Radom. Która drużyna w opinii bukmachera ma tutaj większe szanse na zwycięstwo? Czy ekipa Mariusza Lewandowskiego przełamie niekorzystne statystyki z ostatnich spotkań?

 

 

 

Miedź Legnica

Beniaminek z Legnicy ma za sobą bardzo trudną rundę jesienną. Miedź wywalczyła zaledwie 12 punktów w 16 rozegranych meczach, co jest najgorszym wynikiem w całej stawce. Bukmacher nie ma obecnie wątpliwości, że ta drużyna jest jednym z głównych kandydatów do spadku. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość kadry tego zespołu, która zdecydowanie przewyższa możliwości chociażby Korony Kielce. Eksperci, którzy oglądali przygotowania tego zespołu do wznowienia rozgrywek, zwracają uwagę, że Miedź może być jednym z największych zaskoczeń w drugiej części sezonu.

Ekipa z Legnicy na ten moment traci dokładnie 5 oczek do bezpiecznej pozycji. Trzeba jednak pamiętać, że piłkarze beniaminka mają jedno spotkanie zaległe, chociaż nie będzie ono łatwe, gdyż zmierzą się z Lechem Poznań.

W pierwszej rywalizacji pomiędzy tymi zespołami padł remis. Trzeba przyznać, że była to wyrównana rywalizacja, w której obie strony mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bliżej wygranej była ekipa gospodarzy, chociaż czerwona kartka mocno skomplikowała sytuację na boisku.

Polskie bukmacher PZBuk już dzisiaj ma dostępną ofertę typów na to spotkanie. Miedź Legnica jest faworytem w rynkach głównych, jednak czy Radomiak będzie w stanie wywalczyć przynajmniej jeden punkt? Przekonamy się już w piątek.

Radomiak Radom

Radomiak w rundzie jesiennej wywalczył 23 punkty po 17 rozegranych meczach, więc w teorii ta drużyna może spać spokojnie, a przynajmniej na starcie. Legalny bukmacher raczej nie spodziewa się walki tego zespołu o utrzymanie, a finiszu rozgrywek w środku ligowej tabeli.

Radomiak bardzo słabo wyglądał jednak w przygotowaniach do rundy wiosennej. Mowa tutaj o zespole, który przegrał we wszystkich rozegranych meczach kontrolnych. Aktualnie drużyna z Radomia ma serię aż 7 kolejnych meczów z przegraną na koncie. O przełamanie w Legnicy będzie bardzo trudno, na co wskazują już kursy przygotowane przez bukmachera. Analitycy nie mają wątpliwości, że faworytem tego spotkania jest ekipa gospodarzy. Co możesz obstawiać w tej rywalizacji?

Jaki będzie mecz otwarcia?

Biorąc pod uwagę, że najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 18:00, to z reguły takie mecze nie rozpieszczają kibiców. Być może jednak fakt, że będzie to spotkanie otwierające rozgrywki doda piłkarzom większej motywacji. Prawdopodobną opcją z oferty bukmachera na to spotkanie będzie zakład linii - 2,5 gola. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza potyczka tych drużyn.

O meczach Radomiaka z poprzedniej rundy pisaliśmy między innymi w tym miejscu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł sponsorowany

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

Tags