Mieszkańcy Piwnej i Zgodnej mogą się cieszyć. Wyłoniono wykonawcę przebudowy ulic

6 grudnia 2022

Miało się nie udać, ale się udało. Po wielu perturbacjach, protestach mieszkańców, dyskusjach na sesjach rady miejskiej władze Radomia zdecydowały, że jednak rozpocznie się jeszcze w tym roku przebudowa ulic Piwnej i Zgodnej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął właśnie trzeci przetarg w tej sprawie.

 

Ulice doczekają się przebudowy

 

To inwestycja, na której realizację miasto ma przyznane dofinansowanie w kwocie 2,1 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Radni Prawa i Sprawiedliwości interweniując w sprawie przebudowy, podkreślali, że te pieniądze mogą  przepaść, jeśli nie zostaną wykorzystane w tym roku. Miasto odpowiadało, że jest już za późno na rozpoczynanie procedury przetargowej, ale będzie prosić premiera, by środki można było wykorzystać w przyszłym roku. 

Przetarg wygrała firma Zbig-Bet, a gmina przeznaczy na to zadanie ponad 6 mln 800 tys. zł.

Oferty za drogie

Wcześniej przetargi na przebudowę obu ulic były ogłaszane dwukrotnie, jednak za każdym razem oferty były zbyt drogie. W efekcie oba postępowania zostały unieważnione. - Nie chcąc jednak utracić przyznanego dofinansowania, postanowiliśmy nieco zmienić zakres i harmonogram prac. Ponadto na sesji rady miejskiej zabezpieczyliśmy w budżecie dodatkowe pieniądze na realizację tej bardzo oczekiwanej inwestycji. Bardzo się cieszę, że udało się wybrać wykonawcę. Jestem przekonany, że efektem będzie poprawa jakości życia mieszkańców tej części miasta - zaznacza prezydent Radosław Witkowski.

Zadanie obejmuje przebudowę ulicy Piwnej na całej jej długości. Oprócz nowej nawierzchni jezdni ma także powstać chodnik z kostki, a za budynkiem sanepidu - nowy parking. Przebudowana zostanie także kanalizacja. Tu część prac - wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Zgodnej - wykonają Wodociągi Miejskie. W tej sprawie MZDiK zawarł porozumienie z miejską spółką.

Na wykonanie wszystkich prac zwycięzca przetargu będzie miał 11 miesięcy.

kat, bdb

Tags