Mieszkańcy regionu radomskiego zgłosili do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza aż 43 projekty. Głosowanie do niedzieli

18 czerwca 2024

Tylko jeszcze przez kilka dni, do niedzieli 23 czerwca można głosować na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest rekordowe 30 mln złotych! Ta olbrzymia suma stanowi szansę na zrealizowanie ważnych projektów i inicjatyw, które mogą mieć pozytywny wpływ na życie wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego.

 

Z pieniędzy BOM zmodernizowano lądowisko dla śmigłowców przy szpitalu na Józefowie (fot. MSS Radom)

 

– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza widzimy realne zmiany w naszym województwie. Środki z budżetu obywatelskiego pomogły zrealizować wiele potrzebnych lokalnie inwestycji, doposażyć różne instytucje, przeprowadzić liczne akcje – warsztaty, zajęcia dla dzieci czy warsztaty dla seniorów.  Dlatego w tym roku pula na realizację projektów została zwiększona do 30 mln zł - wyjaśnia marszałek Adam Struzik, zachęcając jednocześnie do głosowania.

Do wyboru 288 projektów

W tym roku można głosować na 54 projekty z puli ogólnowojewódzkiej i 234 propozycji z regionów. Rekordowa liczba zatwierdzonych projektów wpłynęła z Radomskiego – aż 43 propozycje.

Aby zagłosować, wystarczy wejść na platformę bom.mazovia.pl i kliknąć przycisk „Głosuj online”. Kolejny krok to podanie danych, takich jak: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego. W głosowaniu można oddać dwa głosy – najpierw wybieramy 1 projekt z puli ogólnowojewódzkiej, następnie z wybranego podregionu. Nie trzeba oddawać dwóch głosów. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Głosowanie kończy się 23 czerwca 2024 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca. 

kat, bdb

 

Tags