Minister się upewnił

3 września 2007
- Nic nie przywiozłem, ale i niczego nie zabieram - żartował minister gopodarki, który przyjechał z wizytą do Radomia. Odwiedził Instytut Technologii Eksploatacji oraz radomską podstrefę Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej. P. Woźniak i A. Mazurkiewicz

Jak podkreśla Piotr Woźniak radomski ITE jest wiodącą jednostką badawczo-rowzwojową, podległą Ministerstwu Gospodarki. Ma ogromne osiągnięcia zwłaszcza w opracowywaniu i zastosowaniu zaawansowanych, nowoczesnych technologii. - Doskonale także radzi sobie na rynku, poniewż to co wytwarza, potrafi również sprzedać. Co ciekawe placówka niemal od zaraz jest w stanie przyjąć 30-40 nowych pracowników. - Potrzebujemy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, zwłaszcza z takich dziedzin jak fizyka plazmy, czy bionika - podkreśla dyrektor ITE prof. Adam Mazurkiewicz. - Czasem nam samym wydaje się, że dokunujemy tutaj cudów, kiedy nakładamy na urządzenia wartstwy atomów, które 8-10 razy zwiększają trwałość tego urządzenia. Bywa, że kosztuje ono 300 tys. zł.

Instytut realizuje 120 róznego rodzaju projektów naukowych, w tym 20 europejskich. - Na przykładzie  ITE przekonałem się, że nasza polityka odnośnie jednostek badawaczo-rozwojowych jest słuszna - podsumował Piotr Woźniak.

Fot.: Jerzy Madejski