Młody jelonek utknął pomiędzy dwiema posesjami. Na ratunek przyjechali strażacy, którzy oswobodzili zwierzę (WIDEO)

23 maja 2023

Niecodzienna sytuacja na Gołębiowie II w Radomiu. Młody jeleń najprawdopodobniej w nocy zakleszczył się pomiędzy dwiema posesjami. Zwierzę chciało się przedostać się do siedziby Amfiteatru przy ul.Daszyńskiego 5 i utknęło w ogrodzeniu.

 

Niecodzienna sytuacja na Gołębiowie II w Radomiu. Młody jeleń najprawdopodobniej w nocy zakleszczył się pomiędzy dwiema posesjami. Zwierzę chciało się przedostać się do siedziby Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5 i utknęło w ogrodzeniu.

O zdarzeniu poinformowała Miejska Komenda Straży Pożarnej, która - jak wynika z wpisu na Facebooku - została rano zawiadomiona o zakleszczeniu się jelenia przez pracownicę Amfiteatru.

Zwierzę trafiło na obserwację do lekarza weterynarii i jak czytamy "wszystko z nim w porządku".

Leśne zwierzęta coraz częściej wchodzą do miast. Niedawno pisaliśmy o podobnym przypadku, niestety bez szczęśliwego zakończenia. Wówczas na ogrodzeniu przy ul. Perzanowskiej zawisł łoś, który chciał przeskoczyć bramę posesji, uszkadzając sobie znacznie podbrzusze. Ranne zwierzę szamotało się próbując się oswobodzić, jednak na próżno. Lekarz weterynarii podjął decyzję o jego uśpieniu.

kat

Wideo: MOK Amfiteatr/Facebook

 

 

 

 

 

 

Tags