Muzyczny karnawał. Na koncert z udziałem sekstetu perkusyjnego zaprasza Radomska Orkiestra Kameralna. Mamy dla Was bilety!

19 stycznia 2023

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 22 stycznia o godz.18 na koncert pt. „Karnawał z ROK-iem”. Wykonawcy to: Radom Percussion Group z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu i Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Przemysława Zycha. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia.

 

Przemysław Zych (fot. Piotr Nowakowski)

 

W programie, m.in.: Suita z tematami z musicalu "West Side Story" na zespół perkusyjny i smyczki oraz  "Suita Bałkańska" na sekstet perkusyjny i orkiestrę kameralną).

Początek nowego roku to czas karnawałowych zabaw, przepełnionych tańcem oraz żywiołową, pełną energii muzyką. Dlatego też w tym roku koncert karnawałowy będzie wyjątkowy i niezwykle roztańczony. Wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wystąpi niesamowity zespół perkusyjny z Zespołu Szkół Muzycznych - Radom Percussion Group, czyli sekstet perkusyjny przygotowany przez Piotra Glińskiego, a nad całością będzie czuwał Przemysław Zych.

Podczas koncertu usłyszymy opracowane na smyczki i perkusję wybrane tańce z wielkiego Brodwayowskiego hitu "West Side Story" Leonarda Bernsteina, przygotowane specjalnie na ten wieczór przez Przemysława Zycha czy "Suitę Bałkańską" na sekstet perkusyjny i orkiestrę kameralną skomponowaną specjalnie na ten koncert przez Annę Ignatowicz-Glińską oraz inne utwory o charakterze tanecznym. Repertuar koncertu to muzyka taneczna inspirowana jednym z najbardziej znanych amerykańskich musicali "West Side Story" (opowiadającym współczesną historię Romea i Julii, osadzoną w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku) oraz tańcami pochodzącymi z różnych zakątków świata, w szczególności pełnymi energii tańcami bałkańskimi. - Będzie to muzyka tak energetyczna, gorączkowa i radosna, że nogi same rwą się do tańca - zapewnia Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia. Szczegóły w Darmowych wejściówkach.

 

Tags