• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na musicalową nutę. Elektrownia organizuje warsztaty dla przyszłych twórców filmu

7 kwietnia 2021

Do 15 kwietnia można zgłaszać się do udziału w warsztatach artystyczno-multimedialnych „Na musicalowo” organizowanych prze Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Efektem kilkumiesięcznej pracy ma być filmowy musical z premierą w kinie Elektrowni.

 

 

- Chcesz zobaczyć swoje nazwisko na srebrnym ekranie? Weź udział w projekcie „Na musicalowo”  – jako reżyser, scenarzysta, operator lub po drugiej stronie kamery: zatańcz, zaśpiewaj, zagraj!  - zachęcają organizatorzy. Radzą, by połączyć tradycję, teksty Oskara Kolberga z nowoczesnością - break dance, hip hop, slang młodzieżowy.

W pierwszej kolejności Elektrownia czeka na zgłoszenia do grupy multimedialnej (reżyseria, scenariusz, operatorzy kamer, zdjęcia) ; będzie to praca pod okiem specjalistów w Pracowni Nowych Mediów. W nieco późniejszym poszukiwani będą aktorzy i tancerze.

Liczba miejsc jest ograniczona, udział bezpłatny. Rejestracja chętnych tutaj.

Region radomski stolicą oberka

„Na musicalowo” to warsztaty artystyczno-multimedialne dla młodzieży i starszych mieszkańców regionu radomskiego, których efektem będzie zrealizowanie filmu fabularnego o gatunku muzycznym. Tytuł projektu jest współczesnym nawiązaniem do powiedzenia „Na swojską nutę”, ponieważ punktem wyjścia do realizacji filmu będą podania, pieśni i muzyka Radomszczyzny zapisana w dziełach Oskara Kolberga.

Jednym z głównych celów projektu jest uświadomienie uczestnikom projektu kulturowego bogactwa regionu, a w szczególności tradycji związanych z ludowym tańcem, jakim jest oberek i dlaczego rejon radomski nazywany jest „stolicą oberka”.

Nazwa projektu zapisana jest w formie współczesnej, właśnie w takim duchu będą prowadzone warsztaty, a efekt finalny, czyli film ma być adaptacją starych historii w dzisiejszych czasach. Opowieść fabularna będzie osadzona w obecnych realiach środowiska młodzieżowego, teksty piosenek uwspółcześnione o język młodzieżowy, muzyka zaaranżowana na aktualne style, a taniec będzie mieszanką klasyki z freestyle'owymi układami.

Warsztaty oraz realizacja filmu będą koordynowane przez specjalistów z poszczególnych dziedzin: tańca, śpiewu i muzyki. Ponadto będą prowadzone równolegle warsztaty z realizacji filmowej: reżyseria filmowa, scenariusz, praca za kamerą, montaż filmowy. Patronem projektu i zarazem głównym konsultantem będzie zawodowy reżyser młodego pokolenia, który w swoim portfolio ma minimum jeden pełnometrażowy film.

Wsparcie w realizacji zdjęć zapewnią specjaliści, z którymi będą współpracować i uczyć się pracy na planie filmowym uczestnicy projektu.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w projekcie podczas pierwszego spotkania zostaną podzieleni na sekcje według własnych preferencji: muzyczno-taneczną oraz realizacji multimedialnej (scenariusz, reżyseria, realizacja zdjęć).

Projekt zakończy się uroczystym pokazem premierowym w sali kina studyjnego MCSW Elektrownia.   Film wejdzie również do programu projekcji, tak żeby mieszkańcy miasta Radomia mogli go zobaczyć . W kolejnym terminie film zostanie wyświetlony w lokalnej telewizji i udostępniony w internecie.

 

Tags