Nad torami powstanie wiadukt. Bezkolizyjne skrzyżowanie zastąpi przejazd kolejowo-drogowy

15 maja 2022

W Warce na linii kolejowej nad torami Warszawa – Radom powstanie nowy wiadukt. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu pociągów oraz usprawni to komunikację drogową w mieście. To inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych za 24 mln zł współfinansowana z funduszy unijnych.Na linii

 

W Warce jest już nowy przystanek (fot. Koleje Mazowieckie)

 

Bezkolizyjne skrzyżowanie zastąpi przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Grójeckiej między stacją Warka a przystankiem Warka Miasto. - Zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu pociągów i samochodów. Sprawniejsza będzie komunikacja drogowa w mieście. Obiekt o szerokości 13 m będzie miał po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Przewidziano ścieżkę dla pieszych i rowerzystów - opisuje Karol Jakubowski z PKP PLK. Jak dodaje, nowa przeprawa ma już gotowe przyczółki. Wykonawca przygotowuje montaż przęsła wiaduktu. Budowane są drogi dojazdowe do obiektu.

Inwestycję za  24 mln zł, PKP PLK realizują w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie – Radom.. Prace obejmują również przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 730 wraz z budową dwóch rond. Zakończenie prac planowane jest na początku 2023 roku.

W marcu PKP PLK oddały do użytku nowy przystanek Warka Miasto w centrum miejscowości. To kolejny nowy przystanek wybudowany w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na linii z Radomia do Warszawy.

kat

Tags