Najmodniejsze meble ogrodowe

5 maja 2022

Wygodne, trwałe, komfortowe, pasujące do całości aranżacji – nikt nie ma wątpliwości, że takie muszą być meble ogrodowe, tarasowe, balkonowe. Wybierając je, warto jednak zwrócić uwagę na aktualne trendy, podążanie za nimi pozwoli bowiem urządzić przestrzeń, która dodatkowo będzie estetyczna i modna. Jakie meble do ogrodu są modne?

 

 

Meble salonowe w ogrodzie

W ostatnich latach życie rodzinno-towarzyskie przeniosło się na zewnątrz. W ogrodach, na tarasach, balkonach królują więc meble wypoczynkowe, które jeszcze do niedawna były domenom salonów i pokojów dziennych. Pojawiają się na nich już nie tylko proste kanapy, ale i fotele czy pufy ogrodowe, które otaczają ozdobne stoliki. Meble te w niczym nie przypominają modnych jeszcze kilka lat temu plastików, na topie bowiem są modele wykonane z naturalnych materiałów i starannie wykończone. Stąd też zimą czy późną jesienią bez problemu mogą stanowić wyposażenie salonu, a latem jego przedłużenie, szczególnie jeśli ustawi się je w pobliżu wieloformatowych drzwi zajmujących całą ścianę i przeszklonych – granica między pokojem dziennym a ogrodem zostanie wtedy zatarta.

Jadalnia w ogrodzie

W modzie jest nie tylko ustawianie mebli salonowych, ale także tych tradycyjnie przypisane do jadalni. Dzięki nim zyskuje się możliwość serwowania posiłków na świeżym powietrzu, urządzania rodzinnych przyjęć, spotkań z przyjaciółmi. Oprócz klasycznego wyposażenia jadalni, czyli stołów i krzeseł, w przydomowym ogrodzie stanąć może również grill lub palenisko, które posłużą do przyrządzania pysznych potraw.

W jadalni na świeżym powietrzu stanąć mogą zarówno obszerne stoły z licznymi krzesłami, jak i małe komplety kawowe, przy których serwować można podwieczorki, ciasta i przekąski.

Meble wakacyjne w ogrodzie

Ogród, taras, balkon to nie tylko miejsce na rodzinne spotkania, ale także idealne do odpoczynku, relaksu, odstresowania się. Modne ogrodowe aranżacje zawierają więc meble kojarzone z kurortami SPA i plażą. Na zielonej przestrzeni lub tarasowym podłożu doskonale prezentują się leżaki, leżanki i otomany ogrodowe. Te meble stworzą klimat do błogiego lenistwa, opalania się, poobiedniej drzemki. Z powodzeniem zastąpią weekend na plaży czy w luksusowym SPA.

Huśtawki nie tylko dla dzieci
W modnych ogrodach spotkać można również huśtawki ogrodowe. Korzystać mogą z nich zarówno dzieci, jak i dorośli. Bujanie się w kokonie uspokaja i pozwala się zrelaksować. Meble te są nie tylko świetnym miejscem do odpoczynku, ale także czytania książki, słuchania muzyki czy toczenia długich rozmów. Nowoczesne modele posiadają swój własny stelaż, dzięki czemu nie ma konieczności montowania ich w suficie tarasu czy na gałęzi drzewa.

Meble wielofunkcyjne w ogrodzie

Praktyczność i funkcjonalność to domena najmodniejszych aranżacji, również tych ogrodowych. Na topie od kilku ostatnich sezonów są meble ogrodowe wielofunkcyjne. Jakie? Np. ławki i ławy, które mogą być zarówno siedziskiem, jak i stoliczkiem pomocniczkiem, pufy ogrodowe ze schowkiem służącym do przechowania dodatkowych poduszek, koców, zabawek, narzędzi ogrodowych. Ciekawym wyposażeniem są też stoliki, które pod blatem mają ukryty barek lub miejsce na sprzęt grający. Warto wspomnieć, że wielofunkcyjne meble to nie tylko modne wyposażenie małych balkonów, ale także wielkopowierzchniowych ogrodów i tarasów.