Reklama

Nieczynna sygnalizacja na skrzyżowaniu na Osiedlu XV-lecia. Nie wiadomo, czy da się usunąć awarię

27 stycznia 2023

Do odwołania nie będzie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Kusocińskiego na Osiedlu XV-lecia. Jest to spowodowane poważną awarią sterownika. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji prosi wszystkich kierowców, rowerzystów i pieszych o zachowanie tam ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania.

 

 

MZDiK przypomina, że sygnalizacja w tym miejscu jest jedną z najstarszych w Radomiu, dlatego mogą pojawić się problemy z dostępem do części zamiennych, niezbędnych do naprawy sterownika. - Firma, która zajmuje się na nasze zlecenie serwisowaniem świateł w Radomiu postara się mimo wszystko naprawić tę instalację. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, to światła pozostaną do odwołania w trybie awaryjnym (pulsujące żółte sygnały) - wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK. I dodaje, że w tej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być wymiana całej sygnalizacji na tym skrzyżowaniu na nową. - Nie można jednak zrobić tego "od ręki", gdyż w tegorocznym budżecie miasta nie ma zarezerwowanych pieniędzy na tego typu dodatkowe, niespodziewane wydatki - zaznacza rzecznik.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w tym miejscu. Przypomina też, że przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej obowiązują ogólne zasady ruchu drogowego oraz znaki pionowe, regulujące pierwszeństwo przejazdu. W tym konkretnym przypadku droga podporządkowana to ulica Kusocińskiego.

Tags