• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nocą przejadą rolkarze, w dzień rowerzyści. Mogą być utrudnienia w ruchu

17 lipca 2021

Dwa przejazdy przez Radom mogą spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej: w sobotę, 17 lipca w godz. około 20-21.30 rolkarzy, a w niedzielę, 18 lipca w godz. około 10-10.40.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów - od około 60 do 150 uczestników) odbędzie się pod nadzorem policji z placu Jagiellońskiego (przed budynkiem teatru) przez ulice: Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, Słowackiego (przy parku Kościuszki), 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Narutowicza, Kościuszki, 1905 Roku, Obrońców, Limanowskiego, Toruńską, zawracanie na parkingu przy sklepie E. Leclerc, Toruńską, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Młodzianowską, Mariacką, Limanowskiego, Mireckiego, Szarych Szeregów, 11 Listopada (do Warszawskiej fragmentem jednokierunkowym), Warszawską, zawracanie na rondzie NSZ, Warszawską, Pułaskiego, Akademicką, Chrobrego, Pileckiego oraz Kelles-Krauza - na plac Jagielloński, gdzie nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

Z Wierzbickiej do Orońska

Przejazd rowerzystów (według zapowiedzi organizatorów - około 50 osób) odbędzie się pod nadzorem policji sprzed salonu rowerowego Rodex przez ulice: Wierzbicką, Warsztatową, Lipskiego (obwodnicę) i Stalową do przejazdu kolejowego. Dalsza część trasy (kierunek docelowy: Orońsko) będzie już za granicą Radomia.

Przejazd kolumny może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (szczególnie na skrzyżowaniach), a także ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 1, 7, 12, 14 i 25 w rejonie Południa i Potkanowa.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie przejazdów, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie wymienionych rejonów miasta.

Tags