Nowa linia autobusowa nr 27 połączy Radom i Skaryszew. Będzie działać już od grudnia

21 listopada 2022

Po upadku radomskiego PKS ościenne gminy samodzielnie organizują komunikację autobusową na swoich terenach. Skaryszew porozumiał się w tej sprawie z Radomiem i od 1 grudnia uruchomiona zostanie linia 27, łącząca oba miasta. Na całej długości trasy będą obowiązywały ceny biletów i przepisy jak w Radomiu.

 

 

Autobusy linii 27 będą jeździły we wszystkie dni tygodnia (powszednie, soboty oraz niedziele i święta) następującą trasą: Radom: Dw. Główny PKP / Poczta (przystanek w zatoce obok poczty) - Beliny-Prażmowskiego (w kierunku Skaryszewa z zawracaniem na rondzie Mikołajczyka), Poniatowskiego, Dowkontta, aleja Grzecznarowskiego, Słowackiego; Makowiec: Radomska; Skaryszew: Słowackiego, Skłodowskiej-Curie, Krasickiego, Mickiewicza - Skaryszew II / Mickiewicza (przystanek w zatoce obok kościoła; powrót: Mickiewicza, Słowackiego). Na trasie będą obowiązywały wszystkie przystanki oprócz Beliny-Prażmowskiego / Dw. PKS 01 i 04.

Zgodnie z decyzją Urzędu Miasta i Gminy Skaryszew, zapewniającego finansowanie funkcjonowania nowej linii miejskiej 27 na mocy zawartego porozumienia międzygminnego, autobusy będą wykonywały po 16 kursów w każdym kierunku w dni powszednie, a także po 8 kursów w każdym kierunku w soboty, niedziele i święta. Decyzje o ewentualnych korektach rozkładu jazdy linii 27 mogą być podejmowane w przyszłości jedynie na wniosek Urzędu Miasta i Gminy Skaryszew.

Na całej długości trasy linii 27 będzie obowiązywała miejska taryfa biletowa oraz takie same, jak na terenie Radomia uprawnienia do ulg, regulamin przewozu i przepisy porządkowe. - Oznacza to, że na przykład na podstawie biletu jednogodzinnego będzie można w okresie jego ważności (przez 60 minut od skasowania) przesiadać się z autobusów linii 27 do innych linii miejskich lub odwrotnie. Z kolei na podstawie biletów okresowych (na przykład miesięcznych) można poruszać się bez ograniczeń po całej sieci komunikacji miejskiej, to znaczy na całej długości linii miejskich (w tym nocnych) - zarówno na terenie Radomia, jak również gmin Gózd, Jastrzębia, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Skaryszew i Zakrzew, do których takie linie dojeżdżają - wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

kat

Tags