• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Oficyna czarnoleskiego dworku będzie remontowana. Muzeum Jana Kochanowskiego dostało pieniądze z UE

16 sierpnia 2021

Zabytkowa oficyna zespołu dworsko-pałacowego w Czarnolesie stanie się miejscem do prowadzenia działalności muzealnej oraz edukacyjno-naukowej. Powstanie przestrzeń do organizacji warsztatów literackich, zwłaszcza związanych z twórczością Jana Kochanowskiego. Muzeum jego imienia otrzyma na konserwację ponad 537 tys. zł z UE.

 

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

 

W odnowionym obiekcie prowadzone będą prace Ośrodka Informacji, Dokumentacji i Badań nad Janem Kochanowskim. Planowana jest tam również organizacja sympozjów, zjazdów, wykładów, sesji naukowych i popularnonaukowych.

Znajdująca się obecnie w złym stanie technicznym oficyna przejdzie prace remontowo-konserwatorskie. Projekt obejmuje także zakup wyposażenia dla potrzeb działalności ośrodka, sal edukacyjnych czy zaplecza kuchennego.

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie pozyskało na konserwacja i adaptację zabytkowej oficyny dworskiej, wchodzącej w skład zespołu dworsko-parkowego placówki 537 tys. 679 z ł z Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 1 mln 130 tys. zł.

kat

Tags